20 veebruar 2006

Tartu Maraton

Siin ootasin põnevusega neid tulemusi netti ja nüüd nad lõpuks tulid. SK Saue Tammed oli Tartu Maratonil paremuselt 7. spordiklubi. Kokku oli ennast kirja pannud 50 erinevad klubi või rühmitust ja oma ca 95 minutise kaotusega võitjaklubile platseerusime siis 7ndale kohale edestades loetud sekunditega mingit soomlaste kollektiivi. Esimestele kohtadele tulid ida-eestist päris suusaklubid, kellel oli välja panna nii palju häid sõitjaid, et meie parim poleks nende võistkonda tugevdanud.

Enda sõitu hindaks tugeva 4ga. Pingutuse või sportliku soorituse eest annaks 6 punkti, määrdemeistritele annan 3 või isegi 2. Praegusel hetkel kui juba ca 30 tundi on möödas maratoni finishist, on mul ikka paras kang peal veel. Magasin just praegu 3 tundi ja surusin ennast jõuga maast lahti et kell 4 hommikul uni ära ei läheks. Kogu keha on mingi tohutus lihasvalus ja väsimuses jne. Pingutus oli kindlasti 110%. Nagu ta mul suusamaratonidel tavaliselt ka on, kuna suusad on mul alati liiga sitad ja siis tuleb tööga kompenseerida see. Enne starti juba oli teada, et suudan olla tugev ainult järsemate laskumiste ja suuremate tõusudega rajalõikudel. Seega üritasin kogu töö ära teha enne Palu punkti. See ka õnnestus. Palu punkti poole laskudes aga hakkas minu lõpu algus. Kahel poolt hakkasid mehed mööda libisema.
Suusad valisin vanad fisherid, arvan et lippel nö poldki palju viga aga mingi möödalasu tegin pidamisega sest ikka korralikult võttis kinni. Kaks korda õnnestus lausa kukkuda tasasel maal suure hoo peal kui murdaosa sekundi jooksul oli selline klimp vasaku suusa all, et suusk võttis blokki.
Üldmulje maratonist siiski hea ja vähemalt minul jäi mulje selline, et kõikidel meie klubi meestel tulid head sõidud. Endal Nüüd vähemalt mul hea lähtepositsioon järgmiseks aastaks kui tahaks lõpuks esi saja ära rünnata.
Sellega minu suusatalv siiski veel ei lõppenud. Kaks nädalat on plaanis veel suusatamisele rõhku pöörata. Ees on mul kaks suusavõistlust. Üks neist on juba traditsiooniks kujunenud Haanja Maraton 5. märtsil ja teine sõit tuleb sellel reedel Keila suusakeskuses Saue Linna Meistrivõistlustel. 5km uisku. Eks näeb mis saab. Ma pole kindel kas ma uisku sõita oskan enam.
Aadlile ja Laurile esitaks väljakutse ka loomulikult!

Mustikasuppi leidus nii põskedelt kui munadelt...

3 kommentaari:

Erkki ütles ...

Kõvasti sõitsid. Minul ei olnud midagi vastu panna. Suusk pidas hästi aga kohati oli libisemisega sama probleem, mis sul, vasak suusk võttis kinni. Ilmselt määrin pidamist liiga pikalt.
Aga Jürgen sai lõpuga ära!
Saue MV-l minust konkurenti pole, selleks aastaks on suusad nurka tõstetud. Peab sooksma ka hakkama. Olulised võistlused on ju kohe kevade alguses.

Anonüümne ütles ...

Seekord jäi nats puudu, Haanjas katsu siis ikka extreenerile ära teha .

Lauri ütles ...

kahjuks petz ka mina pean sind alt vedama ja väljakutsest loobuma, kuna sel ajal jõulumäel laagris. Kindlasti oleks ma sulle kõva lahingu andnud, vähemalt vaimselt;) Eks kevadel näha ole kuidas treenitud mehed treenimata meestele lutti hakkavad panema nagu oma lastele