28 veebruar 2007

Puhkus, marafong, treening

Harjutatud peale oktoobri mandlilõikust natuke juba on ning veebruari alguses sai aeg maha võetud ning perega Tenerifele puhkama sõidetud. Plaani sai ka ette nähtud puhkuse nädal, et puhkus ei kujuneks treeninglaagriks.
Ma pole soojal maal kunagi puhkamas käinud ning seetõttu meeldis keset külma talve väga. Sooja päeval 23-26 kraadi, enamus ajast päike, soe merevesi, ilus loodus, lõbustused, tutvumised saarega, suured lained jne.
Ka trenni sai natuke tehtud. Kuue täispäeva jooksul neli jooksu. Majutuspaigast jooksma minnes ei olnud tingimused väga head. Valida esimeses osas tänavate asfalt (kuigi mägine) või linnaäärne rand. Esimesed kaks trenni tegin sealt.
Esimene jooks alguses 30 min konkreetselt järjest üles mäkke mööda asfalti (elasime linnas mere ääres), seal mööda radu ja lõpus 20 min allamäge. Kokku 1,35h. Korralik tirimine oli, kvaliteettreening. Eestis nii ei saa, et pool tundi jooksed ülesmäge.
Teine jooks rannas 65 min. Meeleolukas oli mööda randa tõmmata, kuigi vahepeal tuli mööda boulevardi inimeste vahel joosta, sest rand oli kivine ja kaljune vahepeal. Lahe oli vaadata kuidas päike jooksu ajal merre loojus ja jooks pimedas lõppes.
Ja kolmas jooks oli tõeline orgasm. Parim treening minu elus! Konkreetselt! Sõitsime autoga saare kirdeossa, seal alustasin 1000 m peal jooksu, mööda matkarada. Lopsakas taimestik, vahepeal rada oli mingi 50 cm lai ning kummardusid puude ja taimede all, korralikud tõusud (joostavad, mitte ronimised), vaated mägedest, mõnus pinnas. Täielik orgasm. 1,45h tõmbasin. Juba ainult see jooks oli reisiraha väärt. Kui selline plats oleks maja taga, noo siis tõmbaks!
Neljas treening oli Teide vaatamisele järgnev. Teide on 3718m, jooks algas platool, mis algas vist mingi 2200m pealt, vahepeal käisin vist mingi 2400-2500 peal. Esimese kahe minutiga viskas pulsi sörgiga segareziimi ning süda hüppas kurku. Käisin korraks natuke ning edasi rahulikult joostes, kuni ennast kogusin. Jooksu keskel otsustasin platoolt mäkke tõmmata mööda matkarada. Lahe oli, järsk ronimine. Lõpus valisin tagasi tee, mis läks väikse ringiga aga 1,15 peal tuli väsimus ning koju jõudes 1.45 olin jummala süsi. Läks pikemaks kui plaanisin. Nii väsitavat treeningut ei ole vist teinudki varem. Plaanitud ei olnud tempokross aga pulsi järgi kujunes selliseks. See on see keskmäestiku mõju siis ilma aklimatita. Sai ära proovitud.
Kõikide jooksude ajal mägedes (3 tk siis) jõudsin an.läve alla välja.

Igati korralik reis oli, soovitan kõigile.

Tartu maraton.
Aeg 3.34.32, koht 217. Chief oli vormi xdreamile jätnud ning skalp tuli! Kahju, et Jürgenit ei olnud. Eelmise aasta paari sekundiline võit oleks põnevust pakkunud. Olin rahul, jõudis pingutada, eelmise aasta aeg paranes 20 min, aga ka rada oli kiirem. Keskmine pulss 5 lööki madalam kui eelmisel aastal.

Haigus.
Eelmine nädal 6 päeva kodus ja haige. Ma ei ole vist ainuke. Masendav, plaanis oli tugev trenni nädal. Nüüd olen Audenteses sees tiksumas käinud, sest kurk on ikka veel natuke mädane. Joosta ju ei jõua, tiksun.

Treening.
Kahju, et lund natuke varem ei tulnud (näiteks detsembris), ilmselt minu kohta tuli vahepeal jooksu natuke palju, sääred on juba poolteist kuud haiged. Iga jooks valusad. Haigusega läksid paremaks aga nüüd jälle valusad. Vahepeal sõitsin terve nädala vaid suuska aga ikka ei läinud paremaks. Arstid midagi tarka ei kosta.
Seoses sellega olen tegelikult juba kuu aega liiga vähe jooksnud. Kindlasti ei ole rahul, samuti on liiga vähe kiiremaid jookse (praktiliselt polegi). Viimase pooleteist kuu treeningus on väga palju puudujääke, üldse ei ole rahul, kurb lugu.
Reedel siis härgadega Madridi sooja laagrisse.
Äkki saab soojas tervise paremaks.

Jõudu,
Erkki

2 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

oreliviled...

Risto Kiilberg ütles ...

Pilt on lahe jah :)
A huvitav, kas Aadli teeb 'seda asja' ka pulsivööga, pidevalt punases ? ;-)