10 jaanuar 2006

Tervis 2 ehk Tervisest 1` parem

Käisin minagi täna 10.01 tervist kontrollimas Audenteses.
Kaal: 66,8 kg (eelmine aprill 68,0)
veresuhkur: 5,5
kolesterool: 4,1
hemoglobiin: 130 (eelmine 149)
vererõhk 116/70
pulss 45 (50)
kopsumaht 5,82 l (eelmine 5,7)

koormustest:
kiirus kalle aeg pulss laktaat
8 1,5 2 105
8 4,5 3 118 2,7
10 4,5 3 134 2,1
12 4,5 3 151 2,9
12 6,5 3 160 2,9
13 6,5 3 168 3,6
14 6,5 3 172 5,6
15 6,5 3 178 9,0

Taastumine
1` pulss 146, laktaat 9,0
2`pulss 111
3`pulss 101
4`pulss 95 laktaat 8,5

PWC170W/W/kg:327/4,9w/l
Aeroobne läve pulss 140-150
An.lävi 168-169
Läved on küll natuke segased. Ise arvan, et anaaeroobne lävi on kuskil 165 juures
Maksimaalne pulss siis 178 (eelmine kord 176).
Üldiselt doktoritädi ütles, et võrreldes eelmise korraga oli väga hea. Endal on ka praegu hea enesetunne, tundsin, et jõudsin pingutada. Ja Chiefile tegin minutiga ära - see oli ju põhiline (eesmärk oli joostes silme ees)! Järgmine kord lubas ära teha.
Ainuke puudus oligi madal hemoglobiin - 130. Ütles, et see võib olla ka suure mahutreeningu tagajärg. Ise küll ei tea. Peab rauda sööma hakkama, tooge kõik roostes torud nüüd mulle. Määrati Ferrum Lec siirup või Retafer või Tothema lisaks veel foolhape. Kas on kogemusi, mis preparaat hästi tõstab, endal kogemusi ei ole. Väidetavalt oleks hgb normis oleks veel suutnud tõmmata.

Üldiselt olen väga rahul. Võrreldes eelmise kevade aprilli algusega on seis tunduvalt parem. Ka trennis on praegu kaif tõmmata. Doktoritädi ütles, et tõmba aga.
Muidugi on oluline tervena püsida ja vigastusi vältida.

Kas noored Tammed on kogu aeg trennis, et kirjutada ei ole aega?

Erkki

8 kommentaari:

Andreas ütles ...

Vanamehe kohta kõva sõna:)
Kõige olulisem, et tervis oli korras. Lindi peal jooksmine on paras psühholoogiline võitlus. Mina võrdlesin ennast detsembris oma kevadise tulemusega, nüüd kevadel võrdlen Sinu omaga...ja jooksen üle.
Hemoglobiin on küll närune. Mul endal oli paar pügalat alla 150. Samas tegi FIS erandi Jens Filbrichile, kes võib Torinos starti minna kuni 174 näiduga. Muidu suusatajatel 170 piiriks. Aadel, kõige paremini saab numbri kõrgeks EPOga. Otsi oma tuttavad proviisorid üles.

Marek ütles ...

Hästi joosutud jah, mina näiteks ei suuda mati peal pingutada. Seal nagu ei ole konkreetset eesmärki, ei ole finishijoont ega konkurenti kõrval. Ega mingit sihtmärki kaugel, milleni tõmmata. Minu jaoks on see vastik piin.
See hemoglobiini näit on vist rohkem selline kaasasündinud asi. Mul ühika toanaabril, kes ei teinud suurt midagi, oli hea kõrge näit. Sama on mul emal-isal. Enda oma ei mäleta.

peeter ütles ...

Sõjaväes ei lastud mul verd anda kuna hemoglobiin oli mingi kuradi 125. Omal ajal sõin ka mingeid siirupeid ja värke aga suht lootusetu tundus see asi. Midagi nagu eriti ei muutnud.
Kunagi Pullerits pani mingit EPOt ja siis jooksis pirital ümber TOPi, ajad läksid ainult halvemaks.
Aga jah. Ei viitsi väga kirjutada. Vaimsed probleemid on. Raske on kirjutada ka kui kõik annavad siin aint märku kui julmalt nad kuuma annavad ja siis mina käin enamvähem lihstalt ajaviiteks trennis praegu. Eks ma siis tulen jälle mõne jutuga välja kui mõne maratoni sõidan või siis järgmine nädal lähen ka lindile jooksma arsti juurde. See 15 minutit tundub löödav täiesti ju.

peeter ütles ...

Ahjaa... kui Jooksus ära ei pane teile, siis kilodes, pikkuses ja kopsumahus ja kurat rasvaprotsendis ikka panen!

Andreas ütles ...

Petz, mis toimub? Krt, eelmises laagris olid trennikunn ja nüüd selline melanhoolne möla. Kas Aadli oma metsiku minekuga rikkus Sul Aastalõpuvõistusel tuju ära või kujunes Jürgeni juures toimunud aastavahetus liialt traagiliseks.. tee trenni ja võtad lähiaastatel kõvasti väärtuslikke skalpe.

Jürgen ütles ...

Mina sain selle kogemuse võrra rikkamaks, et ka pisikesena tunduvatele probleemidele tuleb tähelepanu pöörata. Nimelt on mul praegu trenni teha psühholoogiliselt raske, kuna kand, mille laagris metsas joostes jäätnud toss katki hõõrus, teeb hullu valu igal sammul. Asi vaikselt küll paraneb ja kui korralikult ära plaasterdada, siis jooks seda rohkem ei lõhu, aga mingit tuju pole õhtuseks trenniks tosse jalga tõmmata. Kord päevas ma ikka võtan end kokku. Ilm on siin ka masendavaks läinud, vaheldumisi sulab ja külmetab, mis tähendab, et kõik on jääs.

Järgmine kolmapäev lähen ka arsitädi pilgu alla jooksma. Eelmise aasta tulemusi kahjuks mul praegu käepärast pole ja peast ka hästi ei mäleta. Pakuks, et 15 6,5 ma enam ei jooksnud. Hemoglobiin oli mul eelmine kevad 163 ja aasta (või oli see 2) enne seda 170. Nii et ma pean vaatama, kuhu starti mind üldse lubatakse.

Lauri ütles ...

Kõige noorem neist siis annab ka yle pika aja aru, mis olukord on. Ja olukord on halvem kui kunagi varem-viimati sai viisakalt trenni tehtud mingi detsembri alguses, kuna detsember kulus haigusega võitlemiseks(kusjuures köhast pole 100% siiani lahti saanud. Ons see normaalne et kuu aja peale yle ei saa. Minu arust ei ole). Ja siis Aastavahetuse võistlusel ühel laskumisel juhtus nii halvasti et libisesin jalaga mingi terava kivi otsa, mis tekitas sügava,luuni, lihashaava ja traumapunktis pandi jalg kipsi aitamaks haaval ära paraneda. Enne veebruari trennist ei mõtle. Samas on hea vaadata et ülejäänud mehed kuuma annavad ja petzi võin lohutada et on mehi, kes on hullemas seisus kui sina.
Edu ja jaksu kõigile.

Erkki ütles ...

Ei loe need arstliku kontrolli tulemused suurt midagi, peaasi, et tervis korras on. See lindil jooksmine on päris palju tahtejõu küsimus. Lugege Olle lehelt puhkenädala treeningust ja siis võrrelge oma tegevusega. Karm.