13 juuli 2008

Hoia pea külm!

Täna siis selgitati välja orienteerumise sprindi maailmameistrid. Esimeseks sõelaks oli hommikune kvalifikatsioon Prostejovis. Edasijõudnud pandi proovile õhtul Olomouci linna südames.
Kahjuks ei õnnestunud mul hommikusel jooksuvõistlusel piisavalt hästi esineda ja sellest tulenevalt mind õhtul orienteeruma ei lastud. Rada oli naeruväärselt lihtne aga kuuma päikese ja kiire tempo koosmõjul suutsin siiski teha ka kokku oma 20 sek viga. Täpselt see aeg, mis finaali pääsemisest puudu jäi. Esimene viga on teevalikuviga etapil 5-6, kus üritasin liiga joone lähedale jääda ja see maksis ca 40-50m, mis ajaliselt on nii 10-12sek. Punktide 14 ja 15 juures ei suutnud ma kiire hoo pealt välja lugeda, kas seda hekki tohib ületada või ei ja sellest tulenevalt jooksin mõttetud lisakaared, mis maksid kokku umbes teised 10 sekundit. Finaali uks jäi seekord minule 19 sekundi kaugusele.
Hoolimata sellest oli tegelikult tempo minu puhul väga korralik. Läbisin 3,4km 12.04ga, mis teeb siis 3:33min/km. Komposteerimiste, kaardi lugemise ja aia ületustega kokkku on see parim kiirus, mis näidanud olen. Tundub, et ideaalse tehnilise soorituse puhul oleks ka finaaliuks käega katsutav olnud.
Õhtuses finaalis jooksid eestlastest Liis ja Sander. Mõlemad tegid keskpärased sooritused ja tulemuseks kohad neljandas kümnes. Rajad olid õhtul väga huvitavad ja pakkusid korralikke teevalikuid. Ilm oli kuum, hiljem tuli äikest. Fantastika!
Homme ees puhkepäev ja minu elu esimene võimalus orienteeruda mägisel maastikul! Ootan põnevusega...

Kaart minu rajaga

Kvalifikatsiooni tulemused
Finaali kaardid

1 kommentaar:

piix ütles ...

Siiski väga hea töö! Olen ise ka sellel sprindi finaalikaardil sprinti jooksnud. Lahe oli vanalinnas inimeste vahel slaalomit panna.. Tavaraja maastik on hoopis teisest puust. Seal tuleb küll pea külm hoida, et ilmaasjata tõusumeetreid ei koguneks. Edu eeljooksuks!
Piia