31 mai 2008

EM tavaraja eeljooks ja finaal

Nii kõrgetasemelisel jooksuvõistlusel nagu seda tavaraja eeljooks oli, pole ma veel elus võistelnud. Finaali ukse võtmeks oli kahtlemata peamiselt terav jalg. Sellest tulenevalt ei ole ka ennem tavaraja finaali pääsemiseks nii tihe konkurents olnud. Viimased finaali pääsejad kaotasid võitjale kuskil 4 minuti ringis.Enda jooks sujus täitsa hästi. Finišis sain endale ette heita vaid kahte pisikest viga, mis kumbki maksis umbes 30 sekundit. Kaotus võitjale 6.00 ning finaali pääsust jäi puudu 1.54. Kuna eelnevast oli mulje jäänud, et tavaraja finaali pääsuks piisab puhtast jooksust, siis see tulemus tuli ebameeldiva üllatusena. Hilisemas analüüsis selgus, et olin veel ligi minuti ära andnud 16 etapiga. Selleks hetkeks oli pea piisavalt kinni, et loogisi valikuid enam teha ei suutnud. Jooksin rajaga paralleelselt metsas ning üle ainukese teele ette jääva mäe. Siiski on tulemus selline, et finaali uks oleks eeldatavalt jäänud minu jaoks kinni ka ilma nende vigadeta.Kogemuste saamiseks otsustasin joosta ka tavaraja B-finaali, mitte hoida ennast lühirajaks nagu teised. Rada oli kuni 16 punktini sama, mis A-finaalis, siis tuli natuke sujuvama joonena tagasi võistluskeskusesse ja tegi lõpus sama kaare nagu a-finaalis. Kuna oli eeljooksudes piisavalt edukalt esinenud, siis karistati mind sellega, et pidin 15,3km pikkusele tavarajale startima kell 17.40. Rajal üleliia pingutada ei viitsinud. Vigasid üritasin vältida pigem selleks, et ei peaks seal metsas nii kaua passima kui hea tulemise saamiseks. Enamus raja läbisin üksi ühtegi konkurenti nägemata. Tehniliselt hea jooks, keerulisemates kohtades ei võtnud ühtegi riski ja liikusin sellise kiirusega, et kõik välja lugeda. Aega kulus raja läbimiseks 90.07. Võitjale kaotust natuke alla 3 minuti. Balti MV teine koht Kuzminskis jäi ligi 4 minuti kaugusele selja taha. Väiksed rõõmud!Kuulude kohasaselt toimuvad järgmise aasta baltikad tavaraja maastikul. Sain vähemalt esmaklassilise treeningu järgmisele aastale mõeldes.