22 aprill 2012

Kõrgtasemel ajaviidet

Eile oli mul ja paljudel teistel võimalus nautida interneti vahendusel kõrgtasemel meelelahutust. Räägin loomulikult Jüriööjooksust. Jälgisin võistlust algusest lõpuni ja mis siin salata, väga põnev oli. Nii põnev, et ei tulnud mõttessegi magama minna.
Alguses häiris asjaolu, et ei näinud kaarti vaid pidi sportlaste liikumist jälgima aerofoto taustal. Samas tagantjärele mõeldes lisas see ainult vürtsi spekulatsioonidele. Põnevust lisaas ka see, et osade jooksjate GPSid ei töötanud korrektselt. Viimases vahetuses enamus ajast olid pealtvaatajad teadmatuses, et kus liigub Saue Tammede värskeim ost. Ja liikus hästi! Kahtlemata on hooaja lõpetamisel suur boonus ees ootamas.
Mul on ilge tahtmine panna siia üles minu ja Jürgeni vaheline 3 tunnine vestlus Jüriöö teemal. See oleks väga asjatundlik kommentaar võistluse käigu ja Eesti orienteerumisspordi kohta laiemalt. Kahjuks on nimesed tundlikud ka konstruktiivse kriitika suhtes ja suurte tülide hirmus jätan selle oma arvutisse õiget hetke ootama.
Võistluse kulg oli suhteliselt loogiline tegelikult. Vigu tegid need, kes ikka teevad jne. Väga positiivne oli Tauno Tiiratsi esimene vahetus ja loomulikult võistluse krooniks oli Tõnis Vaiksaare kolmas vahetus. Jätke see jooks meelde. Aasta orienteerumissoorituse tiitlile korralik kandidaat.
Lauri saatis mulle sõnumi, et oleksin saanud unistuste viimase vahetuse. Eilse päeva seisuga oleks ma kahtlemata seal viimases vahetuses peksa saanud. Mina poleks suutnud Tammede tiimi päästa! Timo jooksis veel fantastiliselt ilusa jooksu. Hommikul tulemusi sirvides üllatas mind, et Lauri oli veel kiiremini liikunud.
Ise olen ikka veel kahtlases seisus. Nimetagem seda tinglikult kusekõvaks seisundiks. Mingi põletik on kuskil sees. Selline pisike. Nii väike, et peaaegu pole tundagi aga ikkagi häirib. Silmades on ennekõike tunda. Üritan sellel ennast võimalikult vähe häirida lasta ja eluga edasi minna. Küll kunagi üle läheb. Ei ole mul kannatus 3 nädalat mitte midagi teha.
Eile läksin treeningumõtetega võistluste starti. See oli katastroof. Fakt, et ma jooksen vanameeste ja naistega sama kiiresti häiris mind nii palju, et kogu keskendumine läks edasi liikumisele ja orienteerumine ununes täielikult.. Tulemuseks 180 kraadi vales suunas jooks millele järgnes valesse punkti jooks. Vales punktis otsustasin teha restardi ja kõndisin õigesse punkti, kust üritasin siis puhta jooksuga lõpuni vedada. Tulemuseks 49. koht ja 10 minutine kaotus võitjale. See jooks oli aga hindamatu väärtusega äratuskell. Eelmine aasta olin selleks ajaks orienteerunud ligemale 2 korda rohkem ja jooksnud 10 võistlust rohkem. Tuleb järelaitamistunde teha!
Ülejäänud nädalavahetuse veetsingi järelaitamistunnis. Eile õhtul jooksin 1/5000 mõõtkavas reljeefikaardil oma maja kõrval ja imetlesin, kui õnnelik ma ikka olen, et mul selline plats käepärast on. Täna jooksin eelmisel nädalal joostud Kevätyöviesti viimase vahetuse raja. Valges on teine tera. Aeroobse jooksuna võitsin võistluse siiski 3 minutise eduga. Öösel ja võistlusärevuses oleks see ikka porno olnud. Raske maastik.
Siit saab ainult paremaks minna!
 Silja rastit H21E 6,9km
 100kp rajameistri märg unenägu 3,7km
Kevätyöviesti 2012 5. vahetus 8,7km

3 kommentaari:

Mihkel ütles ...

Terveks tuleb saada kõigepealt, dammit! Miks seda haigest peast võistlemist tarvis on? Sponsorlepingute nõue?

Unknown ütles ...

Ootaks EM- i kommentaare?

Timmo Tammemäe ütles ...

Silm puhkab 3,7km reljeefikaardil.