10 november 2010

Vuokatti 2013

Oktoobri viimastel päevadel sai eelmisele spordiaastale sporlikult kriips peale tõmmatud ühe võistlus- ja teise treeningstardiga. Mõlemad õnnestusid piisavalt hästi, et järgmiseks hooajaks sisendada vajalik kogus optimismi. Eriti viisakalt õnnestus teine ehk treeningstart, kus jätsin metsa suurusjärgus 10-15 sekundit aega. Hea märk peale kolmakuuliseks veninud ebaõnnestumiste tsüklit. Väga hea märk!
Tööd uue ja parema mina kallal alustasin Vuokattis, kus joostakse 2013 aasta juulis MM. See laager tähistas ühtlasi kolm aastat kestva projekti algust, mille eesmärk on individuaalselt joosta tavarajal esikümnesse ja teates võtta tugeva meeskonnaga medal!
Laagrist üritasin võtta kõik, mis Vuokattil pakkuda oli. Kahjuks oli mul käesolev kaardimaterjal suhteliselt piiratud ja seetõttu pidin olema natuke leplikum ja leidlikum aga maastikud olid sedavõrd head, et naudingu sain kätte. Lisaks õhtuti kasutasin võimalust suusatada. Kuigi väljas oli ka 3,6km pikkune esimese lume rada, siis otsustasin siiski suusatada tunnelis, kuna seal polnud nii jäine.
See oli esimene suusatunnelikogemus ja tuleb tunnistada, et mulle väga meeldis. Võrreldes ujumise või sisehallis jooksmisega on see lausa lust. Edasi tagasi 2,4km on ka oluliselt parem, kui Supilinna 800m ring. Lisaks veel Rahva Oma Kaitse või hea muusika ja paar tundi naudingut on garanteeritud.
Vuokatti maastikud on mitmekülgsed! On maastikke, kus pakutakse Korela stiilis männimetsa kõige paremas mõistes. Maastikke, kus MMi tasemel tuleb olla valmis orienteeruma alla 4min/km tempoga. Teiselt poolt on aga pakutakse väga kiviseid ja suurte kõrgusvahedega maastikke, kus liikumiskiirus võib kohati olla väga aeglane ja suurel nõlvad koordineerimine väga keeruline. Tore oleks ette teada, kus mida joostakse.
Eesmärkidest niipalju, et kui tavaraja esikümme on ka üksi kättesaadav suurus, siis teates on poodiumile raske üksi tõusta. Niiet härrased kolleegid, kes tahavad minuga koos sinna poodiumile ronida, alustage tööd juba täna! Üksi ma seda ei suuda!

Laagrer arvudes: 5:35 orienteerumist, 5:45 jooksu, 10:15 suusatamist.
Eriti kiire männikas. Valge mets tähendab samas mida iganes. Kohati võib olla jumalast lage, kohati siiski paras noorendik. Kaast aastast 2007, võibolla selles asi.
Tõusud kiiresti. Lumesadu tegi maastiku nii libedaks, et allamäge ei õnnestunud kiiresti joosta. Mäe peal soome nagu soome ikka, nõlval kivine ja keeruline.
Ma ikka oskan häid radu teha. Nauding algusest lõpuni. Kohati väga kivine ja aeglane. Nõlval allamäge liikudes raske kõrgust hinnata.
Kainuun Rastiviikko 2010 3. päev. H45AL. Teise ja kolmanda punkti juures ei saanud midagi aru. Tühjad suured nõlvad. Fantastiline maastik.


Tõusud kiiresti ja seekord ka alla kiiresti. Kõrguse hindamise ikka probleeme.
Lumi tuli maha. Maastik lihtne ja üllatustevaene. Kohati läheb väga ujuvaks ära.
Lõpetuseks ka väike Pukkoneni stiilis trivia: Kes on Marja Karei?

2 kommentaari:

Margus ütles ...

Marek Karm - vadja, vepsa, isuri või udmurdi keeles? Ühes neist kindlasti! :)

Lõpliku vastusena paneks lukku Carey, Mariah

Grete ütles ...

Jooksin ka juunis seal. Sattusime nii vaimustusse, et olime peaaegu valmis Jukola üle laskma et kauemaks jääda.
Usun, et Ahvenlampi ja Huhtikangasest lõunasse jäävatel maastikel võiks eestlastel reaalselt šanssi olla - tuleb vaid fyyfaan kui kiiresti joosta..