13 märts 2010

Tere Kevad!

Tänane tirimispäevak viis meid sarnaselt Tallinna Kompassi päevakuga Jannseni poe taha parklasse. Erinevalt päevakulistest aga tegime me korrlaiku ühisstardi ning jooksime teise kaardi ja teise kiirusega.
Joonele oli tänasel ilusal päeval tulnud peale minu kolm meest - Timmo, Lauri ja Sander. Võistluskaardiks oli 1:10000 formaadis prinditud 1:2000 põhikaart. Kui vektorkaart printida mustvalgena siis jäävad sellest alles ainult mustad jooned. See tegi ülesannet keerulisemaks, sest ülidetailne kaart oli raskesti loetav ja pinnad, aiad, teed jne olid raskesti eristatavad. Rada kulges enamasti tänavatel aga saime ka võimaluse munadeni lumes sumbata ja Tallinna kõrgeimat mäge vallutada.
Raja alguses sain tänu suurepärasele teevalikule veenva edu aga esimese punkti juures kohutas mind paks lumi ja tegin seetõttu ca 30sek vea. Punkti võtsin küll esimesena, kuid vahe jälitajatega oli mõne sekundi ringis. Teisel etapil näitas Sander suurepärast kiirust kuid mina vastasin suurepärase kaardilugemisega ja võtsin punkti liidrina juba väikse vahega jälitajate ees.
Kolmanda etapi lõpuosas tuli sumbata lumes. Korralik dieet lubas mul ka osa distantsist lume pinnal läbida. Mäe tipus avanes fantastiline vaade aga pikalt nautida seda ei lastud sest jälitajad olid vahetus kontaktis. Tõusul näitas Timmo Laurile, kes on tugevam Tammemäe.
Sandri kiirus neljandal etapil oli taas muljetavaldav kuid taaskord oli minu kaardilugemisoskus sama muljetavaldav ja punktis olin ikka liider. Üritasin kätte võidetud positsiooni hoida ja see õnnestus mugavalt kuni seitsmenda etapini, kui Sander vana rebasena üle jää jõge ületas ja sellega 30-40sek edu sai. Järgnevad etapid andsin endast parima, et see vahe ei kasvaks. Joosta oli üllatavalt mõnus. Vahe ei kasvanud, kuid ka ei vähenenud.
Kümnenda punkti juures oli vaikus. Hetkeks lootsin, et järjekordne skalp aga järgmisel etapil nägin Sandrit ees. Ja oi oi kui kaugel ta oli. Õnneks pudistas Sander viimase punktiga ja sain hetkeks peaaegu kontakti aga lõpuspurt oli Sandril nii võimas, et tuli taaskord tõdeda kaotust.
Erilise detailina tahaks lisada, et jooksin ainult sooja pesu särgiga, paljakäsi ja ilma mütsita. Ja soe oli! See on kevad. Mõnus!
Lõõgastuseks panin tund aega päevaku punne maha. Masendav töö. Tuli välja minu punnide paneku rusikareegel - Punkt peab asetsema rõnga sees! Kuidas rajad olid?

Rada: 9,45km ja 11kp
Aeg: 54:11 (12,4km)

5 kommentaari:

Risto Kiilberg ütles ...

Rada oli hea, sain kaks korralikku tünga :) Teie rada tundub vähe vingem muidugi...

näär ütles ...

head sildid! vist tean, millest inspireeritud...:)

sander ütles ...

assa kurat... sa said 10ndasse otse läbi. Ma jooksin ringi...

Anonüümne ütles ...

R1 oli igati korralik. Mul tuli kokku ligi 9 km jooksu selle 6,3 raja peale. Oli ka lumes ronimist piisavalt.

Marek A.

Timo ütles ...

Sildid on inspireeritud 14. märtsi Steak & BJ päevast!