20 detsember 2009

Jooksime ilma soojaks!

Viskasin nädala keskel kinda päris mitme mehe suunas aga väljakutse võttis vastu ainult üks - Sander Vaher. Küll toodi vabanduseks sugulaste juubeleid ja jõulupidusid. Üks on kindel, jõulupeo peale lootes on mulle või Sandrile järgmine aasta väga raske vastu saada!
Ilm oli sel laupäeval päris terav. Kodust treeningpaiga poole suundudes oli -19 kraadi ja palju soojemaks ta sel hommikul ei läinudki. Sellest tulenevalt otsustasime mõlemad joosta ilma kompassita, et säästa ennast pöidla külmumisest.
Sel korral jooksime Kodasoo kaardil modifikatsiooni 2004 aasta Harju MV teate rajast. Tol korral oli raja pikkuseks märgitud 7,4-7,5km ja rajal oli 18 kontrollpunkti. Et kaugele sõit ikka asja ette läheks, lisasin rajale 4 punkti ja sain kogupikkuseks 8,7km. Kuna leidsin neid kaarte kodust terve võistkonna jagu, siis saime mõlemad Sandriga erinevad hajutused. 2004 aastal õnnestus mul Tammede teise võistkonna eest joostes avavahetus võita ajaga 42:44. Mäletamistmööda jooks õnnestus päris korralikult, ebakindlust esines peale vaatepunkti.
Olenemata külmast ilmast oli sel laupäeval uskumatult mõnus seal joosta. Raja alguses tuli kaarti hoidvat kätt vahetada, et sooja sõrmedesse saada, aga kuskil 10 minutise jooksu järel töötas masin juba piisavalt, et külm enam takistuseks polnud.
Sander sai lühema hajutuse kohe alguses ja sellest tulenevalt ca 100-150m pikkuse edumaa. Püüdsin teda abitult, kuni ta ebakindluse tõttu seisatas punkti nr 5 juures ja olimegi koos. Füüsiliselt jäin selgelt alla ja jätkasin sabas rippumist kuni järgmise hajutuspunktini ja üheksanda punkti suunas jooksin juba soliidse eduga. Vaatepunktis olematu publiku eest läbi joostes olin uhkes ülksinduses aga siis tuli lõivu maksta kompassi autosse jätmise eest. Lasin suunaga korralikult paremale ja sain ennast pilti alles suurt piklikku mäge nähes. Punktis nr 14 olime koos. Tõstsin tempo nii kiireks kui treeningtsüklist väsinud jäsemed seda lubasid aga Sander püsis mugavalt tuules. Eelviimasesse punkti joostes tõstis Sander tempot veelgi ja mul ei jäänud muud üle kui seljatagant tõdeda Sandri üleolekut.
Aega kulus mul seekord 48:12. Sandril käputäis sekundeid vähem. Olemata vähestest osalejatest ja külmast ilmast oli väga hea treening. Tundub, et selleks aastaks on orienteerumistirimised tiritud. Alustame uuesti juba uue aasta esimesel nädalavahetusel.
Mis aga vahepeal? Olemata ilmast toimub kaks tirimist. Järgmine pühapäev ehk 27.12.2009 toimub Rocca Al Mare-s Vana-Aasta Jooks. Tirijatel soovitan tulla 6,2km distantsile enda esimese kahe kuu treeningut testima. Ja 31.12.2009 loomulikult Vana-Aasta Jooks Tarmaku stiilis Nõmme spordikeskuses. Korralik paaristeade, saun, külm õlu, kartulisalat ja kanakoib!
Nagu Kristjan Palusalu tavatses ikka öelda, et mehe mõõt on ikka teine mees! Olen praeguste plaanide kohaselt mõlema ürituse stardis. Tulge ja võtame mõõtu!

2004 aasta Harju MV teate tulemused


1 kommentaar:

risto ütles ...

Minu vorm võimaldab hetkel joosta 8,5km kah nii umbes 45 minutiga. Seda küll mööda teid :o)