15 november 2009

hahmotus

Sügisene kohustuslik terviserikkumise ja reisimise ring hakkab läbi saama ja saab taas rahulikult treeningutele keskenduda. Ühe viimase reisina käisin Soomes treeninghooaega avamas. Laager ise oli kaunis kahvatu aga üks harjutus kerkis siiski esile.
Esimese ülesandena pidime näidati meile 10sek etappi kaardil ja seejärel tuli see joonistada umbes sama aja jooksul paberile. Lihtsustamise mõttes oli puhtale lehele rada juba joonistatud. Muidu oleks väga keeruliseks läinud.

Nagu juuresolevalt kaardilt ka näha on, ei suutnud ma ajanappuse tõttu esialgu kuidagi punktiobjekte joonistada. Keskendumine oli punkti rõngani jõudmisel. Esimesega reaalselt mõtlesin, et küll seda tähist ikka näen kui rajooni jõuan.
Teise ülesandena tuli oma joonistatud kaardiga rada läbida. Üllatusena ei tohtinud kaasa võtta kompassi. Kaarti joonistades olin paljudes kohtades kompassiga arvestanud.
Esimese punktiga tekkis kohe raskusi. Tagantjärele mõeldes kõik klappis aga mägede kõrgustega panin mööda.
Teise punktiga läks kõik väga ilusti aga orvand oli uskumatult pisike. Nii esimese kui teise sain kätte ainult tänu teiste abile.
Siis sujus kõik väga ilusti kuni seitsmendani, kus olin kaardi joonistanud totaalselt valesti. Mägi punkti taga pidi olema väga pisike ja pigem nagu selle eelmise mäe küljes olev nina.
Kaheksas oli fiasko. Kõigile! Ise orienteerusin perfektselt punktiorvandini. Kõik klappis aga punkti polnud. Punkti leidsin tänu ühele treenerile, kes oli metsas meie päästmiseks.
Lõpp sujus vigadeta.
Jube raske ülesanne oli. Suurimaks veaks oli mägede joonistamine ühe joonega. Metsas on neid ühe joonega objekte ikka väga palju. Loomulikult see kompassivärk veel.
Jube hea oleks siia kõrvale saada veel tavaline kaart rajaga, et te saaksite näha, millise üldistamise ma pidin tegema.

Pildil stiilinäide jõutreeningust Soome moodi!

2 kommentaari:

Markus ütles ...
Autor on selle kommentaari eemaldanud.
Bad Attitude Baracus ütles ...

Puhas kunst!