12 juuli 2008

Ülerahvastatud Tšehhi Vabariik

Eile sõitsin koos koondisega Tšehhi Olomouci linna, kus peetakse selle aasta orienteerumise MM. Sõit kulges üle kivide ja kändude. Tšehhi üllatas mind esimestest sammudest peale oma ülerahvastatusega. Minule, kui lihtsale maa poisile, oli see ebameeldivaks üllatuseks. Buss oli rahvast täis, metroo oli rahvast täis, Praha-Olomouc-i rong oli rahvast täis. Märksõna: seismine! Mõnusast Eesti 15 kraadisest kliimast tulnuna laiatati siin näkku sellise mõnusa 26-27 kraadiga. Natuke harjumatu aga ei midagi hullu.

Koondise sisekliima on täis kirgi ja intriige, nagu ikka! Homme õhtul tuleb veel täiendust, niiet tuleb kahtlemata huumorirohke nädal, mida vürtsitavad lisaks rasked võistlused.
Võistlusprogramm on minu jaoks suhteliselt hõre. Homme on ees kaks sprindivõistlust, teisipäeval tavaraja eeljooks ja laupäeval tavaraja finaal. Kui ilm ei muutu, siis kuluvad puhkepäevad kindlasti ära. Siinsed maastikud on minu jaoks midagi täiesti uut. Sellest tulenevalt on raske tulemusi prognoosida või endale isegi reaalseid eesmärke seada. Esmaseks eesmärgiks on loomulikult finaalid aga selle realiseerimise tõenäosust on raske hinnata. Olulist vahet ju ka pole kuni jooksud on kiired ja puhtad.
Homme kell 10.48 on minu start, klubikaaslasel Kirtil oli vist 9.36. Niiet jääge lainele ja hoidke pöialt. Homme õhtul siis kaardid ka netti!
Siia sõites filmisin natuke mobiiltelefoniga humoorikaid seiku lennukis ja lasin youtube-i üles. Kvaliteet pole võibolla kõige parem aga noh vähemalt annab artikli mõõdu välja:
http://www.youtube.com/watch?v=PxoD_Ca8W9M

Kommentaare ei ole: