08 aprill 2008

Nädalalõpp Võrus

Esimene kevadine nädalavahetus võistlustega oli kohe ränkraske. Kuna otsustasin kaasa teha kogu pakutava programmi, siis tuli kokku 3 starti. 3 starti ei olegi teab, mis raske. Eelmine sügis suutsin isegi pika raja nädalavahetusel 3 starti teha. Aga seda ma ei osanud ette näha, et esimene jooks mulle nii rängalt mõjub...
3 ringi, iga ringi alguses suur tõus, talvisest võistluspausist tingitud ärevus ja laksamise tunne sees - see kombinatsioon on hukatusele määratud. Alustasin liiga kiiresti ja peale 2kp läbimist jätkus kehas verd vaid lihastele. Tulemuseks 2,5 minutit peata edasi-tagasi jooksmist ja kraavikäänaku punkti otsimist mäe otsast. Peale punkti leidmist olin langenud võistluses 33. kohale, keegi vaene mees isegi oli veel selja taga. Peale viga alustasin nö. meeleheitlikku katset ennast tagasi pildile joosta. Võib isegi öelda, et see õnnetus, sest mõned kilomeetrid enne lõppu hoidsin mõnda aega enda käes isegi 3. kohta aga siis, kui alustati lõpukiirendust, sai minu jõud lihtsalt otsa.
Teine start oli Võru valla auhinnavõistlus öises sprindis. Olin päevast väga väsinud, erilist tahtmist startida küll polnud aga kuna mingi sörgi oleks pidanud niikuinii tegema, siis miks mitte juba öisel sprindil. Soojendades selgus, et hommikune jalaväänamine, mis tundus tähtsusetu, teeb ikka valu. Kuna erilist sooja nagu sisse ei saanud, siis alustasin vaikselt. Esimesed etapid läksid väga ebakindlalt, hea tunde sain sisse alles kuskil poole raja peal ja lõpus proovisin isegi natuke kiirendada. Tulemuseks kaotus parimale ajale ca 30 sek, õnneks parim aeg sündis M18 klassis, niiet triumfeerisin Puiga Põhikooli trepi kõrgemail astmel.
Viimane pingutus oli 5km-ne lühirada Kiidil. Enne starti erilist tirimise tunnet küll sees polnud, keskendusin rohkem oma väänatud jala soojendamisele, kui mootori käima saamisele. Rada oli suhteliselt lihtne. Või vähemalt oli selline tunne, et ilgelt peab tirima. Tegin mõned vead ikka sisse. Eriti jääb kripeldama kaks teevalikud, mis väsimusest tingituna tulid sellised lapsikud ja maksid kokku taas oma 25 sekundit. Lühiraja mastaapides suht korralik kaotus. Aga tulemused olid sellel päeval küll sellised, et ka puhta jooksuga oleks parimatele ligi minutine kaotus tulnud. Kas on see tasemevahe või öine sprint, millest esimesed 3 loobusid?
Sellel nädalavahetusel on tulemas veel raskem programm. Neljapäevast pühapäevani on Põlvas koondise laager, mille kavas on 4 võistlust 3 päeva jooksul. Esimene neist reedehommikune 12km testjooks, millele järgneb samal õhtul Põlva MV öine ning siis nädalavahetusel Peko Kevad. Katsun kuidagi ellu jääga! Nädala esimese poole võtan selle võrra rahulikumalt...

Karjalaskevõistluse tulemused
Öise Sprindi tulemused

Pildimaterjali seekord kahjuks polnud!

2 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Ja mina mõtlesin, et mõned mehed tulevad juba teisel ringil, kui sa sealt 3-ndast edasi tuiskasid.

Peeter ütles ...

See on lausa müstika kuidas ma suutsin aju üle kuumutada mõne minutiga. Tead ma jooksin puhtalt enda punkti, vaatasin kaarti, no punkti rõngas oli jumalasta mäe otsas nina peal, ma ei vaevunud isegi legendi vaatama nii konkreetse punktiga. Pärast maha jahtunud peaga jälle ei saa kuidagi aru, et see punkt võiks midagi muud kui kraavikäänak olla.
Tuleb vaid loota, et nüüd sai oma emotsioonid välja elatud ja edaspidi püsib pea külmem.