06 juuni 2006

BMV

03.06 BMV tavarada
Rada 15,2km (2 ringi 12km+3km), 32KP, aeg 101.21 (6.40 min/km)
8. koht (kaotus võitjale 11.54)
SLS 175/186

See võistlus oli mulle oluline. Üritasin kõik häirivad faktorid selleks hetkeks unustada ja anda endast maksimum. Kuigi eelnev nädal olin tundnud väsimust, andis reedene „lahtijooks“ väga positiivse signaali. Eesmärgiks teha oma sooritus, hoiduda pikematest „hääletamistest“, omada koguaeg kaardiga kontakti. Jooksin jällegi oma keskmise tavaraja, ei midagi säravat, oma koha täitsin ära. Negatiivse üllatuse pakkus füüsiline vorm. Suhteliselt kiiresti sai selgeks, et risuses metsas on minu liikumiskiirus allpool liidrite kulgemisest. Kuigi üritasin lõpuni oli see üks raske kannatus. Viimasesse KPsse joostes tõmbusid reied krampi, see on halb märk. Tehniliselt andsin enda hinnangul ära 7.40. Kõige enam meelehärmi valmistasid eksimused 1 ja 11 KPga. Rajaalguses langesin kõrgusjoonte lõksu. Kuigi teadsin, et horisontaalide vahe on 2,5 m., kujutasin KP nõlva kõrgemana ette. Jooksin liialt suure hooga nõlvast alla, asukoha määramiseks kulus 2´ ja 300m. lisakaar. Raja kõige totram eksimus oli 11 KPga. Üle pikaaja lugesin valet etappi (14KP). Õnneks suutsin suure teepeal oma eksimuse avastada. Kurvaks tegi ka viga 17KPga. Ma ei suuda isegi tagantjärgi aru saada, kus ma seiklesin. Viibisin kohtades, mida kaardi järgi ei tohiks olla. Juhtub. Ülejäänud pudi käib tavaraja ja harjumatu kaardistamisstiiliga kaasas. Kuigi lõppkoht on minu BMV parim siis ei ole siin rõõmustamiseks põhjust. Päeva päästsid Erkki ja Marek, kes võitlesid välja hõbeda ja pronksi. Superluks. Olen avastanud, et miski ei motiveeri mind rohkem, kui Erkki head tulemused. Eks, see üks „naabrimehele ära tegemise“ sündroom ole. Nii, et ronime edasi!
03.06 BMV teade
Rada 8,6km, 32KP, aeg 49.56 (5.48 min/km), I vahetus
Vahetuses kuues (kaotus vahetusevõitjale 0.50).
SLS 175/184


Erkki tavaraja hõbe oli nii ilus ja ihaldusväärne. Vanamees märkas kadeduseleeki minu silmades. „Meeldib jah? No pole hullu, eks me võime homme Sulle ka sellise hankida“. Isegi Mareki suutis ta nõusse rääkida. Mehed sõnast, nüüd ongi mul hõbedane autasu olemas! Kuna see oli alles minu teine BMV medal siis saan saavutusega ainult rahul olla.

Rada ise kulges vanas kaevanduses. Enamus rajast kulges lagedal maastikul, tehes aktiivselt haake korraliku lepikusse. Esimene vahetus oli traditsiooniliselt aktiivne ja kiire. Kuna tundsin, et ei ole kambas kõige kiirem siis hoidsin vaikselt positsiooni ja kontrollisin olukorda. Minu jaoks oli oluline, et Läti ja Leedu esindusvõistkonnad liialt agaralt ei tegutseks. Kaks 20´´-30´´ lisakaart hajutusKPdes (5 ja 18) tegin, ülejäänud oli kontrolli all. Vahetusse saabusid esindusvõistkonnad soliidselt koos. Kaks aktiivset lõpetasid meist 50´´ varem.
Poodiumil oli kaks Eesti meestevõistkonda. Pole paha. Sander ja Markus andsid jällegi märku, et nemad on kõige kõvemad teatemehed. Tublid poisid!


6 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

koduteel vaatasin kaarti ja mõtlesin, et küll see emit on ikka omapärane aparaat... võtad valesid punkte, aga maha ikka ei võeta. Hiljem sündist arutelust reisikaaslastega ka teine teooria - teate 13. KP (81) oli valesti... või vähemalt mina arvan nii.

Andreas ütles ...

EMIT on imelik vigur tõesti. Eriti häirib oskamatus kiiresti KPd läbida. Kuigi on teada, et EMIT fikseerib KP läbimise ka kerge puudutuse peale (EMITi alusel on tuluke, mis annab sellest märku), soome tipud ainult puudutavad EMITi alust, mitte ei sobita klotsi pesasse.
Sander, kas võtsid teates vale KP? Tundub, et süsteem ikkagi mingil määral töötas. Kahetsusväärsel kombel tühistati kaks Eesti meestevõistkonda. Minule tundus 13KP ok. Mööda teerada liinini, sealt mööda künka nõlva. KP muidugi säras kaugele. Sander, huvitav oleks Sinu teate teise ringi liikumisteed näha. Nägin Sind esmakordsel purde ületamisel ning järgmine kord alles peale pressiKP. Pidid kusagil eksima.

peeter ütles ...

See 13 (ei tea kas on 81) mis chiefi kaardil on, oli küll samas kohas... ma ikka suunistasin kohale sinna ilusti.
Ma lugesin emiti lehelt eile et emit teeb märke 1/8 sekundiga (nagu ka kiire SI vist) ehk nagu kiire SI aga puudutades võib asi küll kahtlaseks minna, korralikult tuleb puudutada. Kiire SIga olen suutnud küll ilma piiksuta ära puudutada asja...

Erkki ütles ...

Motivatsiooniga on selline lugu, et see tuleb endale leida. Mäletan, et kui orienteerumistreeningutega alustasin Sauel siis oli seal selline teada-tuntud tegija nagu Mati Korrol. Oli kõva motivatsioon talle, mitte väga palju kaotada (M15 klassis), rääkimata võitmisest. Ja kui veel mõni ühistrenn nabani poisike Chief kaasas oli siis ilmselt oli tal trennis juba piisav motivatsioon, et mitte verd köhida.
Aga endal olid baltikate tulemused ilmselt elu parim rahvusvaheline saavutus. Ind II koht pole paha, ka teate II koht on väga hea. Ilmselt on füüsiline tase natuke tõusnud, sest ka nendes jooksudes jäi tehnilise poole pealt varu.
Eile harjukatel ikka nautisin jälle SI-ga komposteerimist, EMIT on ikka harjumatu. Nad peaks seda kuju muutma, et igat pidi saaks punkti sisse panna.

Anonüümne ütles ...

ma tulin kometeistkümnendasse mööda rada, ei võtnud ühtki sentimeetrit tõusu ja punkti võtsin tee tasapinnast veel alt poolt. KPst väljaminekul jooksin sama orvandit pidi alla rajale.
Teisel ringil eksisin 19.KPga ~30', minimaalselt 21. KPga ja 25.KP ei leidnud lihtsalt ülesse -tagumine sein tundub kaardil pigem kõlvik kui vare.(~40')

Andreas ütles ...

Krepsta BMV liikumisteed - http://www.krepsta.com/?en&p=maps.