02 oktoober 2006

Rattamaraton

Tegemist on hetkel kõige populaarsema rahvaspordialaga Eestis. Seitsmest etapist koosneval Elion Estonian Cup´il on alati üle 1000 osavõtja. Suur osa neist võtab asja täie tõsidusega. Sel aastal osalesin neist ühel - Otepää Rattamaratonil. Olles läbinud rattal ca 1000km, mul 300 sekka asja polnud. Tulemused http://www.esport.ee/estoniancup/index_comp.php?portal_action=comp_protocols&comp_ID=2924&alad_ID=1&action=COMPETITION&nav=COMP&season=
Tartu rattamaratonil lõpetasin 87km 330-ndana. Metsa vahel oli selle koha peal isegi kerge sõita, aga kruusateedel paugutamiseks oleks vaja kilometraazhi kahekordistada. Tulemused
http://www.tartumaraton.ee/failid/File/rm_2006/rm_2006_87km_lp.xls

Rattahooaja lõpetasin Kõrvemaal Sportlandi Rattamaratonil. 38km tundus lausa sprindina. Aega kulus tühised 1:19. Esimest korda sain startida eliidiga ühelt joonelt ja 4 km õnnestus Maasikmetsa tagaratast jälgida. Finishis hingas Lauri peaaegu kuklasse. Tulemused
http://srv.jalajalg.ee/korvemaa/index.php?id=7

5 kommentaari:

Lauri ütles ...

Väga kena, et Erik viicis asjast kirjutada. Enda plaan teha jutt jäi taaskord lasikuse taha pidama. Elion Cupil käisin minagi ühel osavõistlusel: Rakvere rattamaratonil. Väidetavalt oli see kõige tehnilise etapp ning mulle meeldis. Sealt ei puudunud trepist alla- ja üles sõidud, vallimäest ratta üles lükkamine ning mingist suusahüppemäe nõlvast üles kangutamine ja seda kõike 2 korda, kuna sõita tuli kaks ringi. Finiši protokollist leiab huviline mind Ott Kohari nime alt, kuna otsus sõita tuli eelmine õhtu õllepudeli taga teada saades, et klassivend ei lähe.
Tartu Rattamaratonil jäi minu auks näidatamöödasõite. Stardinumbri 2689 vahetasin lõpuprotokollis 628 vastu. Tänu halvale stardikohale kulutasin esimeses kolmandikus nii palju jõudu , et ca 20 km enne lõppu sai jaks otsa ning hakkasin umbes 600-lt kohalt tasapisi langema. Erik jäi kaugele ette. Järgmine aasta luban anda lahingu.
Ning lõpuks väheke ka kõrvemaa rattasõidust: Startisin taas tagumisest grupist, kuid varakult stardialasse minnes sain kohe esimese saja mehe selja taha. Kahju vedas viltu aga kohe stardis kui ees toiminud koperdamise tulemusena panin stardijoonel liivases kohas külje maha. TPMV. Sibe püsti ja kuuma andma. ET ennast siiski võimalikult kiiresti sobivasse punti saada olin esimesed 4 km totaalselt punases kuid sellest ei piisanud siiski: Esimesed 26 meest olid eest juba pikalt läinud, Erik nende seas. Aega võttis veel kaks tõsisemata kukkumist rajal, mis juhtusid täpselt minu nina ees. Kui esimesest, mis toimus juba esimesel kilomeetril, suutsin mingi imeliigutusega mööda põigata, siis kuskil 10-12 km liivasel laskumisel olin võimetu: ees kukkunud mingi 4-5 meest tõmbasid ka minu "üle katuse".
Õnneks purunes vaid joogipudeli hoidja. Sõidus jäigi minu suureks saavutuseks kõigepeale suurest(26 liikmelisest!?) pundist 5 mehega eest sõit raja raskemail tõusul ning raja viimasel tõusul kiirendusega yksi eest minek. Kokkuvõttes siis 27. koht, erikule kaotust alla 2 minuti natuke.

Risto Kiilberg ütles ...

Arvan, et 2000km ratast on ikka veel vähe normaalsetele kohtadele sõitmiseks ainult rattafännide hulgas. Endal on poole aastaga kusagil 1500km kanti aga pakun, et kusagil 4000 peaks ikka aastas läbima, et hea tunne tekiks. See ei ole iseenesest väga palju, ~75km nädalas, samas jooksu ja muu asja kõrvalt seda aega leida ei ole kindlasti lihtne.

Viivi ütles ...

Risto, ma tahaks sind näha jaanuaris -30-ga 75 km-t sõitmas!
Tervitused rattahulludele!

erik ütles ...

Risto, Palju õnne sünnipäevaks sulle!
2000km pole loomulikult mingi treening, vaid kõrvalharrastus. Selle mahu pealt sain alles nüüd õige rattasõidu maitse suhu, kui hooaeg läbi sai. Kui seda duubeldada, siis võiks juba normaalselt sõita.

Risto Kiilberg ütles ...

Viivi, mul on üle-eelmisel talvel hangitud Nokian Extreme naeltega rattakummid täitsa olemas aga pean tunnistama, et ei ole viitsinud neid veel siiani proovida. See talv kindlasti katsetan :) Muidugi tõsi, et 30 miinusega ei saadaks koera ka välja, veel vähem läheks rattaga sõitma ;-D MB rattahullud aga kimavad küll aastaringselt, neil poogen mis ilm.