03 september 2006

10 km


No ma pole ammu enam siia lehele kirjutanud, peaks selle vea parandama.
Põhjust annab Sügisjooks ja 10km. Kuna selle suve võtsin treeningu mõistes väga-väga ladnalt, siis oli algul ikka mõtlemist, et kas oli õige tegu end jooksule kirja panna. Kõik lõigutrennid olid jäänud kevadesse aga praeguseks on juba sügis.
A mis seal enam, tuli starti minna. Eesmärk oli valge maika ja soniga härrasmehel (foto ja numbri järgi tuvastasin hiljem, et hr Kraas) hambad tagumikku lüüa ja pool tunnikest ära kannatada.

Alguses tundus tempo isegi üllatavalt madal, tunne oli väga hea. Soniga härrasmees oli kõrval. 1km märgis aeg 3.05, siis mõtlesin küll, et saab vist natuke üle pingutatud. 2km peal 6.10, ise ka ei usu. Kõrval sõidab Olle rattaga ja mõtleb ka, et vist natuke kiire J Tiidrek Nurme hakkab kõigil eest minema libisema, sätin ennast Sanderi tuulde. 3km peal aeg 9.16, ai kurat, see küll praegu minu võimetele ei vasta. Nurme läheb eest, Sander koos viie kaaslasega hakkavad ka minu eest minema, liiga kiire minu jaoks. 5km peal aeg 15 minuti lõpus. Olle kaudu saan teada, et üks valge maika ja soniga härrasmees on 16seki kaugusel selja taga. Katsun säilitada kerget sammu. Eest pundist pudeneb üks mees, kelle saan ca 6km peal kätte. Seljataga ei ole enam hingamist kuulda. Raske on aga alla ei anna, teistel on sama raske ja lisan selle mõtte peale natuke tempot, aga siiski mitte kauaks. Siiski väga hull ka tunne ei ole. Selge on, et tempo on langenud aga ka tuul on vastu. 2km enne lõppu vaatan kella, peaks tulema alla 33min. Siis hakkab naabrimees kiirendama, teeb väikse edu aga saan uuesti sappa. 1km enne lõppu teen ise kiirenduse, kurat, natuke vara sai vist. Lõpu trass oli mulle natuke valesti meelde jäänud ja paar lisa sirget oli ülearu. Kangutasin lõpuni ja kahevõitluse kaotasin. Aga ennast võitsin, aeg 32.52 ja 7. plats. Ennast võitsin kõvasti.

Marek

19 kommentaari:

Jürgen ütles ...

Sama põhimõtteline võitlus on näha ka sellel pildil. Minagi püüdsin algul Chiefiga võistelda, Sandri ja Mareki provokatsioonidele jätsin allumata. Tihedalt Chiefi kannul tuli 3km 9.30-ga. Vahe Aadliga oli Olle andmetel juba 30 sekundi ligi. Neljanda km märgi järel hakkasin Chiefist maha jääma, tagasirgel olin juba täiesti üksinda. Need olid kõige raskemad kilomeetrid, ühe aeg vajus juba 3.45-ni. Aadli näitas samal ajal tagapool kerget ja ilusat sammu ja sai mind 7 km märgi juures kätte. Väikestel tänavatel ei olnud mul veel ikka parem hakanud ja Aadliga rebenes vahe umbes 10 meetrini. Taas suuremal teel Rocca al Mare kooli juures avastasin, et Aadli selg enam ei kaugene, vaid tuleb isegi aeglaselt lähemale. 1,5 km enne lõppu kiirendasin allamäge lõigul veidi ja läksin konkurendist mööda. Viimase km alguses surusin juba nii kuidas tuli ja sammumüdin seljataga hakkas natuke vaiksemaks muutuma. Kaubanduskeskuse taha keerates olin juba küllaltki kindel, et Aadli mind täna võita ei suuda, aga eelviimasel sirgel lendas ta minust mööda nagu rakett. Sellist käiku mul tõesti kuskilt võtta ei olnud ja nii järjestusimegi seekord tammedesisesele hierarhiale vastavalt. Minu ajaks mõõdeti 34.14.

Viivi ütles ...

Kihvtid poisid küll meil klubis. Lausa uhke tunne on, et meil nii kõvad jooskad on.
Kas seal ka mingit klubilist arvestust peeti? Oleksite sel juhul üsna ees.

Jürgen ütles ...

Klubiline arvestus oli küll, aga kõik ei esindanud Saue Tammesid. Kuna neli jooksjat klubist läks arvesse ja mina olin Tammede neljas, siis oleks päris hea tulemus tulnud küll. Vist isegi kõige parem.

Anonüümne ütles ...

Kõvad jooksjad olete - au ja kiitus. Aga kas Eesti O hooaja peavõistlusest - tavarajast ka keegi juttu teeb?

Andreas ütles ...

Maanteejooks on ikka karm sunnitöö. Pildi peal olen veel naeratusega, enamus rajast oli nägu ikka toorelt krimpsus. Annan ka siis väikse ülevaate oma läbi elamistest.
Mul oli kaks tagasihoidliku eesmärki – joosta alla 34´ ja tõrjuda Aadli rünnakud. Jooks algas fantastiliselt, kerge vaevaga jooksin uue 2 km rekordi (6.10). Teades, et see ei saa hästi lõppeda lasin teadlikult tempot alla. Sellel hetkel kaotasin kontakti Mareki ja Sanderiga. Seltsi pakkus Jürgen. Kolme kilomeetri peal näitas kell 9.30, seda oli pool minutit vähem, kui eelmisel aastal. Aga peale seda oli allamäe ja taganttuule osa läbi. Vahemiku 2-4 km. jooksin 38´´ aeglasemalt (6.48). Läks raskeks. Kas tõesti karistatakse kiire algus ära? Jürgen on visa, kuid laseb kergelt püksikummist lahti. Möödun Meelis Aasmäest. Poolel maal on aeg 16.21, Sanderit enam ei hooma, Mareki sinine särk paistab hästi. Algab pikk vastutuule sirge. Olen üksi. Olle sõidab rattaga kõrval ja kostitab mind verbaalsete õpetussõnadega, see aitab. Tuleb suruda. Oi, kui raske on. Tempot enam tõsta ei jõua. Katsun hoida seda hoogu, mis veel sees on. Vahemik 5-6 km. tuleb ajaga 6.56, selgelt kõige aeglasem. Uus hingamine tekib, kui rada keerab korraks majade vahele. Vahemik 7-8km kattub ajaga 6.51. See on ka minu lõpp, iga samm edasi on piinarikas. Viimane kilomeeter on üks jubedamaid, jalad on totaalselt kinni. Vaatamata pingutamisele jooksen viimase kaks km. aeglasemalt, kui eelmised – 6.53. Eesmärgid sai täidetud – uus rekord 33.38 ja napid 32´´ päästsid mind härja käest. Marek ja eriti Sander jooksevad täna teisel tasemel. Kõvad vennad! Tänaseni vaevab mind küsimus – kas ma lõikasin taktikaga näppu? Alustasin selgelt liiga kiiresti, jooksin teise poole rajast 56´´ aeglasemalt! Eelmine aasta jooksin viimased 5 km. kaks sekundit kiiremini, kui alguse. Kusjuures eelmise aasta vahemik 5-10km. olid 8´´ kiiremad, kui see aasta. Usun, et aeglasem algus oleks pakkunud võimalusi paremaks ajaks, kuigi reservi näen ainult 15´´-20´´ jagu. Ei suutnud lõpus enam lõdvalt joosta, läks kangutamiseks. Samas selleks, et joosta häid aegu tuleb alguse tempo vastu võtta. Loodetavasti järgmine kord suudan pikemalt kõrges mängus püsida.
Ma ei saa sellest netoaja süsteemist aru. Selle järgi oleks kõik esimese osa mehed stardist varastanud! Mul netoaeg 4´´ suurem, kui õige aeg. Imelik. Marekil 1´´ suurem, kuigi startisime kõrvuti.
Minul isiklikult ei olnud klubilisest arvestusest mingit aimu. Kuna ma jooksuvõistlustel kohtade peale ei jookse, vaid võitlen kellaga siis ei olnud see mulle väga oluline. Samas järgmine kord võiksime küll Tammedega kõrget kohta rihtida. Mis arvate, kui lähme järgmisel hooajal EKIDENi meistrivõistlustele? Reg. klubi kergejõustiku liidus ja teeme litsentsid. Koos 1-2 täiendusega võime seal medalite eest võidelda.

Marek ütles ...

Klubi registreerimine (aastamaks)kergejõustiku liidus on ilmselt päris kallis. Muidu oleks Ekiden küll teema. Kui talvel end liigutan, siis tahaks kevadel eestikate krossi proovida, selleks oleks ka vaja litsentsi.

Anonüümne ütles ...

Poolkõvad jooksumehed (!?), rääkige tavarajast ka. Enne kui kjl avaldust lähete viima ja medalitest mõtlete peate kõik paar minutit aega kärpima.

Lauri ütles ...

Minu jaoks oli selleaastane jooks ilmselgelt raskem kui eelmise aasta oma. Samas oli seda ette teada, kuni suvel pole erinevate põhjuste pole trenni just palju tehtud. Alustasin targemalt kui eelmine aasta ja loomadega kaasa ei läinud. Esimesed 3 km möödusid suhteliselt kergelt ning 3. km märgis sain kätte ottase ja assori ning isegi möödusin neist. Edasi läks asi aga nagu ma kartsin-masinal sai jõud otsa ja tempo langes selgelt. Eriti raske oli 7-8 km kus, hakkas ka veel pistma. Õnneks sain ca poole km sellest üle ning olukord andis taas lootust. Nähes Petzi selga endale lähenemas. Viimase jõuga surusin pedrot mööda ja püüdsin taas assori kinni, kes vahepeal oli kerge sammuga eest liikunud. Lõpuheitluses alistasin veel 3. naise, assor siiski lõpetas 3 seki eespool. Ajaks sain 37.45 mis oli isegi üllatavalt korralik arvestades seisu. Vot selline jooks

Anonüümne ütles ...

Ma arvan, et need kiibid ei saanud stardis suur midagi aru, kuna me tatsasime seal kogu aeg mattide peal.

Marek ütles ...

Kuule anonymous, kirjuta ikka nimi ka alla kui kommenteerid, mis sa muidu ikka kuvari ees muskleid näitad.
Ja siis vaata selleaastaseid Ekideni MV tulemusi:
http://www.ekjl.ee/est/voistlused/voistlustulemuste_arhiiv/2006/emv2006ekiden.pdf
Ja kui sa nüüd Tammede sügisjooksu tulemusi liidad:
Andreas 33.38
Marek 32.52
Erkki 34.10 (5km aeg oli suvel 16.25)
Jürgen 34.14 (5km kindlasti sama kiire kui Erkki)
See teeks ekideni esimese 30km ajaks 1.39:20 (kui kasutada praegu labast kokkuliitmist)
Ja uuesti ekideni tulemusi vaadates näed, et pärast 4 vahetust oleks koht 2. Jäänud oleks veel 12km.
Ja kui sa hoolikamalt Andrease kirja loeksid, siis Andreas mainis veel ühe või kahe lisajõu kaasamist, kui need on kõvast puust, siis on kõik võimalik.

Marek
ps loodan ikkagi teada saada, kes meil neid kahte minutit soovitab kärpida.

Erkki ütles ...

Endale seadsin peale eelmise aasta jooksu (35.23) eesmärgiks aja joosta järgmisel aastal 34 min lähedale.
Esimene km 3.07, grupiga koos. Teisel km-l hakkavad eest ära libisema, ise üritan endale jõukohast tempot hoida (3.13), kolmas km 3.23. Kokku siis 9.43. 17 sek-i kiiremini kui eelmisel aastal. Samas sai otsa allatuult osa. 4 km 3.32, see tavaliselt üks raskemaid km-d, aga see aasta suht normaalne, kuigi juba raske. Edasi 3 km kokku (märke ei näinud) 10.37 (3.32 km kohta). Sellel ajal nägin kaugelt, et Jürgen jäi grupist maha ja on üksinda. Ega erilisi lootusi ei hellitanud aga 3 km hiljem sain ta kätte. Rada keeras haagi peale ning tuul enam vastu ei olnud, kohe km 3.25. Jürgeniga väike vahe juba sees, arvasin, et korras. Joogipunktis jõin lonksu, mis lõi kohe rütmi segamini - 3.24. Jürgen sai uuesti kätte ning enne allamäge kukkus tirima. Üks vend jäi seal veel minust maha, mina Jürgenist. Aga alla ei andnud. Juba teist korda nädala jooksul mõtlesin enne lõppu, mis tunne oleks olnud Losmani ja Omdaliga finishit tõmmata. Emotsiooni toel sai Jürgen lõpuspurdiga alistatud. Viimane km 3.22, lõppaeg 34.14 ja koht 14. Rekordi parandus 1.08 min. Neli Tamme 15 parema sees, super.

Anonüümne ütles ...

Mis seal nii super on? Tegemist oli ju A klassiga, paremik jooksis samal ajal E klassi. Jooksite hästi, kuid jäägem jalgadega maale.

Marek ütles ...

Nimi jäi sul ikka alla kirjutamata.
Kui lähed tänaval kellegagi rääkima, kas siis tõmbad enne koti pähe, et keegi sind ära ei tunneks.
Kas Ekideni medalivõitjate 5000m ajad (paljud üle 17 minuti ja üks isegi üle 18)on E-klass?

Andreas ütles ...

Hüpoteetiline võistkond (loodan, et asjaosalised andestavad selle vägivaldse näite) –

1. (5000)Erkki 16.15
2. (10000)Andreas 33.45
3. (5000)Jürgen 16.15
4. (10000)Sander 32.15
5. (5000)Erik/Lauri/Pets 17.00
6. (7200)Marek 24.00

Aeg kokku 2:19.30.
2006. (2005) aasta ekideni EMV -
I koht 2:18.27 (2:18.15)
II koht 2:21.48 (2:21.28)
III koht 2:22.17 (2:27.09)

Tundub, et üleval mainitud võistkonnaga võiks vabalt medaleid püüda. Kindel oleks see, et selline võistkond oleks konkurentsivõimeline ning sobiks Eesti jooksumaastikule hästi.

Mul ei ole midagi kriitika ja julgete arvamuste vastu. Samas, kui on midagi öelda siis võiks olla ka julgust oma nime alla kirjutada.

peeter ütles ...

maailm on suuremaidki jutumehi näinud. mul on isegi nägemus kes see kriitik on.
MINA OLEN TAMMETE POOLT! Lähme, ma ajan ennast selle puhul meelelde 16.30 peale jooksma!

Lauri ütles ...

Kui on kindel, et on minek, suudan ka mina loodatavasti alla 17 minuti ära tirida, kui vaid natuke "erialast" enne panna. Oleks käsi.

Anonüümne ütles ...

Mõtlesin ise ka need ekideni ajad siia kopida, aga Marek/Chief jõudsid ette.

Erkki ütles super ja saan väga hästi aru, mis taustsüsteemis see hinnang antud on. Ühe Eesti orienteerumisklubi mõistes on tõesti tegu väga ilusate tulemustega. Aga inimene, kes arvab, et Erkki nüüd ennast ja teisi tammesid kohe bekeledeks peab, ei saa üldse asjadest aru. Oper, sina vä? No või siis Värnik..

Aga siiski, härrad, jätate ekideniga seoses tegureid märkimata. Sügisjooksul on mass, kes aitab ning trass, mis aitab. Ekidenil, üksi (no peaaegu), mingil krdi 2,5-sel ringil, mis uitab krt-teab-kus...

Jooksuvõistlustel osalemise poolt kahe käega. Ekidenis olen ise ka mõelnud osaleda, aga veel iial pole sobinud kalendrisse. Ma tegelt ei tea, kas TÜ ASK mind võtaks, kuigi liige olen.

Olle,
pole varasem anonüümne

Risto Kiilberg ütles ...

Ma jaksaks ka vabalt 5km ära tirida, no nii ikka alla poole tunni kindlasti :) Aga reaalselt vaadates neid aegu ja nagu Olle mainis, O-Klubi taustsüsteemis, kõvad mehed olete ikka küll, pole midagi kobiseda!

Anonüümne ütles ...

Olen ekideni tirinud ja metalli saanud. Enam ei lähe, metall maitses sama vähe, kui H35 medal. Mõtetu üritus, kui kambavaimu tahate kasvatada, siis läheb muidugi asja ette, a selleks sobib ka Jukola hästi.

Rene