18 jaanuar 2006

TERVIS 3Ei pääsenud minagi tervisekontrollist.

Kõigepealt panen hunniku numbreid (ehk näeb midagi ka skännitud pildi pealt)

Kaal: 72kg
Pikkus: 181cm
Veresuhkur: 4.42
Kolesterool: 5.2 (soovitati vähem rasva õgida)
Hemoglobiin: 143g/l (mitte just metsik number)
Vererõhk enne koormust: 134/70 (no tiba kõrge ehk)
Pulss: 50
Kopsumaht: 6.03l (no see peaks olema korralik lõõts)


EKG enne koormust kergelt öeldes pees. Hakkas kohe vatsakeste seinapaksusi ja võimalike probleeme uurima. Ütles, et ehk on trennid liiga mahukad ja intensiivsed (no pigem siis seda teist). Aga juba esimeste jooksusammude pealt kostus selja tagant doktori hääl :”Noh, nüüd on juba pilt ilus”.

Kõigepealt panin lindil “leekima” kiirusega 6km/h. Pandi kogemata naiste tsükkel peale, eitede värk noh ... :)
See korrigeeriti esimeste minutitega ära ja sain varsti meeste tsüklisse sisse.
Aga lõpu tegi doktor tavalisest erineva, ei tea kas siis sellepärast, et mitte mu südant pooleks ajada või tahtis ta varem õhtule saada, aga hakkas lõpus kiirusi 1min haaval tõstma. Niikaua kuni jõudsin siis 19km/h, mis 6,5% tõusu juures osutuks viimaseks piiriks, no ei keri enam jalg kiiremini üles mäkke. Aga pulsid siis järgmised:

Kiirus kalle aeg pulss
6 1,5 3 106
8 4,5 3 128
10 4,5 3 148
12 4,5 3 158
12 6,5 3 166
13 6,5 3 177
14 6,5 1 181
15 6,5 1 185
17 6,5 1 190
19 6,5 1 194

Taastumine:
Aeg pulss vererõhk
1 165 220/0
2 122 190/0
3 107 180/0
TPS 394

Max võimsus 385W (5,2w/kg)
PWC170 322
PWC170 w/kg: 4,5
Max pulss oli siis vist 194.

Kokkuvõtteks siis niipalju, et südametöö ei ole ilus puhkeseisundis. Vastupidavust (siis töövõimet) hindas väga heaks. (paar korda kiitis ka Einpauli, kes oli talle hea mulje jätnud.)
Käskis enda jaoks ära defineerida, et kas olen siis rahvasportlane või tippsportlane, sest 40h kuus pidi olema just seal vahepeal. Ja soovitas ikka pulsomeetrit.Lõpetaks doktor Lepiku viimaste sõnadega: “kõige tähtsam on ellu jääda” .

Marek

9 kommentaari:

Jürgen ütles ...

Mareki luureandmed räägivad tõtt, ma käisin tõesti kolmapäeva hommikul arsti juures. Aga kuna ma oma hajameelsuses suutsin saadud paberid registratuuri laua peale jätta, pole mul hetkel numbreid siia kirja panna. Homme toon oma asjad ära ja kirjutan enda tervisest ka lähemalt.

Marek tegi mulle ikka minutiga ära, 17 6,5 jäi mulle lõpuspurdiks (mul tõsteti sama moodi 14-st alates koormust minuti kaupa, anaeroobne lävi oli üles leitud ja ainult maksimum vaja veel kätte saada)

Andreas ütles ...

Tundub, et M.Lepik ja V.Vask kasutavad erinevaid strateegiaid. Mina ja Aadli käisime dr. Vase juures ja piinlesime kõiki koormuseid 3´. Lindi peal jooksmine on paras psühholoogiline võitlus, minu eesmärk oli joosta kauem, kui eelmine aasta, Aadlil kauem, kui mina...olulised tulemused olid juba ammu enne käes. Kokkuvõttes ei maksa seal näidatud numbrid suurt midagi, oluline on teada, et süda funkab ja võimalusel kontrollida lävesid. Ma olen mitu korda saavutanud max/V02 meeletuid numbreid, kuid kuidas see minu tasemes on väljendunud? Marek, Sul on siis raske otsus ees...loodetavasti saab Muza järgmine kord öelda "tippsportlane, te olete elus...".
Ise momendil Eesti pakase eest peidus Gävles, siin külma 6-8 kraadi, suusalumi täitsa olemas. Treeningut mõnusam teha, kui Tln.
Pariisist tulid kurvad uudised, trenniloom väänas esimestes treeningutes jalga, loodetavasti oli vigastu kerge.

peeter ütles ...

Lennutage mind ka siit palun kuhugi ära. Tallinna ja Pärnu kandi inimestel pole ju tegelikult häda midagi. Võib lausa öelda et teil on ilm meeldivalt pehme seal.
Meil näitab kraadiklaas -28 maja kõrval. See mind välja trenni minema ei motiveeri. Mitte kuhugi minema ei motiveeri eriti. Ei oskagi nagu midagi opeale hakata. Ujuma minek on ka kahtlane, sest pärast niiskena välja minna on jälle omaette teema. Täna vist pakin ennast sisse ja lähen sörgin 20 minutit, siis teen toas jõudu.
Homme on minu testi aeg käes... Ma loodaks saada ka vastuse küsimusele kas rahvasport või tippsport?

Anonüümne ütles ...

Pole ise kunagi lindil jooksnud, seepärast olen tiba skeptik. Mul tõuseks pulss juba paljast lindile astumisest. Adekvaatsete numbrite jaoks oleks vaja vist paar korda lindil enne harjutada.
Rene

Marek ütles ...

Kuna matil tuleb teha siiski max tööd, siis tõuseb matile astudes pulss nii või naa, ka mitmendal testil. Ega siis ilma väikse adrenaliinilaksuta saa maksimumi kätte.

Anonüümne ütles ...

Seda muidugi, aga kuidas nüüd treeningus seda adrenaliinilaksust tingitud suuremat pulssi arvestada:)
Rene

Marek ütles ...

matil jooks on üldse eriline, esiteks ei saa seal praktiliselt sooja teha, siis kruvitakse kohe tõusunurk peale. Kiirus 12km/h, mis on teejooksul seasörk, tundub juba korralik siblimine. 6,5% tõusunurk on küllaltki suur.
Ah eks ta võrreldes looduses jooksuga üks aseaine ole, nagu sõudeergomeeter sõudmises.

Anonüümne ütles ...

No Muza tarbeks võid defineerida tipprahvasportlane "40h"!!!

A mehed on lindipeal ikka päris häid tulemusi näitamas, arvestades seda, et koormused praegu üleval.

See et ilma koormuseta tiba EKG "viskab" on endalegi öeldud, no et masin tahab ikka tiba tuuri saada, enne kui õige hääl tulema hakkab.

Krt. pakane võtab nina peast ära!

Andreas ütles ...

Nurga tõstmisega nn. orienteerujate test on suhteliselt uus nähtus. Varem tuli ikka jooksjate testi joosta, kurat siis oli kohati tunne, et viskab vastu seina sodiks. Minu jaoks on selle testi ainuke mõtte testida organismi, peamiselt südant. Mul on paari aasta pikkune kogemus, kuid sealt saadavasse infosse suhtun ikkagi ettevaatlikult. Eriti skeptiline olen sealsete doktorite pädevusse. Üks neist soovitas (u. 10 aastat tagasi) mulle sportimine lõpetada Ärge saage valesti aru, tegemist on toredate prouadega, kuid nende jaoks on see ikkagi liinitöö. Vaadatakse üks kere üle, järgmine ukse taga ootamas. Samas, kui nad sind näevad kord või kaks aastas siis ega nad ei saagi väga põhjapanevaid avastusi teha. Aga parem, kui mitte midagi.
Petz ära pikka viha pea aga Rootsis -8, kuradi külm tundub...